вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety z drewna szybko się psują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий